Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹1,649 |
|
₹1,455 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreZ ZED PRIME TECHNOLOGY Z HP 28A Black Original LaserJet Toner Cartridge (HP CF228A)
Compatible with HP LaserJet Pro M403d(F6J42A),HP LaserJet Pro M403dn(F6J43A),HP LaserJet Pro M403n(F6J41A),HP LaserJet Pro MFP M427dw(C5F97A),HP LaserJet Pro MFP M427fdn(C5F98A),HP LaserJet Pro MFP M427fdw(C5F99A)
100% Compatible with suitable model with good performance.
Enable office efficiency with the fast, trouble-free printing of Original HP supplies
Time-saving supplies management makes printing productive, cost-effective cartridge for any bussiness.
Uniquely formulated HP toner provides the quality and reliability every business wants.
Key Feature | |
| Brand | : Z ZED PRIME TECHNOLOGY |
| Model ID | : HP 28A (HP CF228A) |
| Part Number | : HP 28A (HP CF228A) |
General Details | |
| Color Type | : Black |
| Cartridge Type | : Toner Cartridge |
| Page Yield | : 3000 Pages |
| Compatible Ink Types | : Laser Toner Powder |
Compatibility Details | |
| Compatible Printers | : Other |
| Cartridge Name Filter | : Others |
| Compatible Cartridges | : Compatible with HP LaserJet Pro M403d(F6J42A),HP LaserJet Pro M403dn(F6J43A),HP LaserJet Pro M403n(F6J41A), M427dw(C5F97A),M427fdn(C5F98A), MFP M427fdw(C5F99A) |
What is in the Box | |
| Items in the Box | : Main Unit |
Warranty Details | |
| Warranty Available | : Seller Warranty |
| Warranty Service Type | : Limited |
| Duration | : 6 Months |
| Warranty Details | : Damage not covered under warranty |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.8955 |
| Common or Generic Name | Z HP 28A Black Original LaserJet Toner Cartridge (HP CF228A) |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | shop no-18 old oriental building N M road opp welcome hotel fort mumbai |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | - |