Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹259 |
|
₹254 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More| removes money problem |
| Kamal Gatta mala is also known as dried lotus bead |
| It removes money problem. Kamal Gatta mala is also known as dried lotus bead mala. Poverty is the worst curse of lifeand to banish this curse that could be haunting a house for generations, one must try this mala. Lakshmi is also called Kamalvaasini - i.e one who sits on a lotus. It is used in Lakshmi Mantra Jap or Money Mantra Jaap |
| Five Mukhi Rudraksha mala bracelet for Spiritual Enhancement. |
| It is a very special and powerful Bracelet made of a selection of eleven beads of 5 Mukhi Rudraksha. All beads used are of good variety of highest quality. |
Key Feature | |
| Brand | : Other |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Wood |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Black |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 1 cm |
| Breadth (in cm) | : 1 cm |
| Height (in cm) | : 1 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.489 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |