Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹599 |
|
₹529 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More| Closure | Zip |
| Size in inch | 22 inch |
| Type | Travel Duffel Bag |
| Material | Polyester |
| Style Code | 8903338012900 |
| Capacity | 38 L |
| Ideal For | Women, Men |
| Color Code | Blue |
| WARRANTY | |
|---|---|
| 18 Months Domestic Warranty | |
| DIMENSIONS | |
|---|---|
| External Depth | 270 mm |
| External Width | 560 mm |
| Weight | 520 g |
| External Height | 270 mm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1195 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |