Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹1,080 |
|
₹1,059 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More| VSP VASTU SAMADHAN - 250 Shri Shivay Namastubhyam Frame for Peace, Prosperity, and Well-Being ( 7 x 7 Inch ) ( 215 Grams ) |
| Shivay Namastubhyam: Lord Shiva's mantra for peace and power. This mantra strength is such that it immediately makes a person attain peace of mind. |
| It can also be a reminder of the power and energy of Lord Shiva. |
| A Shree Shivay Namastubhyam frame can be a way to bring the divine energy of Lord Shiva into your home. |
| Chanting the mantra can help relieve mental stress and free you from incurable diseases and also help you attain wealth, prosperity, and positive energy. |
| Chanting the mantra before starting a new task can help you succeed and help to remove obstacles from your life. |
|
WHERE TO USE - ENTRANCE OF HOME / OFFICE / FACTORY OR SHOP VSP VASTU SAMADHAN >> MANUFACTURER, WHOLESALER AND SUPPLIER OF ALL TYPES OF VASTU PRODUCTS |
Key Feature | |
| Brand | : VSP |
| Model ID | : VSP - 250 |
| Part Number | : VSP - 250 |
Photoframes Specifications | |
| Type | : Single |
| No of Photos | : 1 |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Wood |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Gold |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 17 cm |
| Breadth (in cm) | : 17 cm |
| Height (in cm) | : 5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1900 |
| Common or Generic Name | GENERIC |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | GROUND FLOOR, SAIFEE VILLA, J. P. THAKUR MARG, NEAR POST OFFICE, OPP. GANESH TEMPLE, FATAK ROAD, BHAYANDER WEST, THANE 401101 |
| Packer's Name and Address | VSP VASTU SAMADHAN |
| Marketer's name and Address | VSP VASTU SAMADHAN |
| Importer's Name and Address | VSP VASTU SAMADHAN |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |