Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹947 |
|
₹929 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreRare Sphatik Shree Yantra . "Shree Yantra" - Shree meaning wealth and Yantra - Meaning "Instrument".Crystal(Sphatik)-Crystals are basically known as Sphatik.Crystal(sphatik) is a semi precious stone The Shree Yantra or the Chakra is among the world's most ancient symbols.
Key Feature | |
| Brand | : Urancia |
Basic Features Specifications | |
| No of Pieces | : 1 |
| Material | : Stone |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 21 cm |
| Breadth (in cm) | : 15 cm |
| Height (in cm) | : 6 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1110 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |