Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹249 |
|
₹220 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know Morejoya creation presents this new decorated pooja thali set for all spiritual occasions like Rakhi, Diwali, Laxmi Puja, Ganesh Chaturthi, etc. Beautifully handcrafted thali to give a new look to pooja accessories in every religious occasion. These can be used to gift to your near and dear ones in celebrations.Fully hand work painted, by the skilled artisans of joya creaion. Can be used at pooja aarti thali at various occasions. This beautiful pooja thali is embroidered with attractive meena designed work, upon a beautiful coloured surface. Also the colourful work is hand work painted.This pooja thali which can be a gorgeous addition to your Mandir & to your home one of the best gifting option for any occasion like return gift for wedding, corporate gift, house warming party, diwali, rakhi, makar sankranti, pongal, lohri & other festivals and it's a very economical, yet elegant choice. It's an ideal rakhi package to send to brothers this Rakshabandhan as the thali can hold all the materials required for a rakhi pooja.
Key Feature | |
| Lifestyle | : Sturdy Handcrafted Construction for a Very Long Life |
| Brand | : Other |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Acrylic |
| No of Pieces | : 2 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Multicolor |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 15 cm |
| Breadth (in cm) | : 15 cm |
| Height (in cm) | : 2 cm |
IndiMarket | |
| IndiMarket Art | : Handloom |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.599 |
| Common or Generic Name | POOJA PLATE |
| Net Contents / Net Quantity | 2 |
| Manufacturer's Name and Address | S-413 KAVITA SHOPING CENTERG.P.O.ROAD |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |