Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹3,200 |
|
₹3,136 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MorePortronics Pure Sound PRO BT 2 Portable Speaker is a portable mobile speaker. It is a great handy sound machine. It has a good rechargeable battery and you can use it anywhere at home|office or picnic
features :
1. Bluetooth
2. Powerful Performance
3. Built-in Li-ion Battery
4. USB Music & Card Reader Mode
5. Micro SD Card Play
6. FM Connectivity
7. Aux-in
8. USB Sound Card
9. Remote Control
Specification:
| Brand | Portronics |
| Model | POR 118 |
| Type | Pure Sound PRO BT 2 Portable Speaker with FM |
| Output | 5W *2 |
| Impedance | 4&; |
| AUX-IN Jack | 3.5mm |
| Speaker Connectivity | Wireless |
| Audio Wattage | 5 Watts |
| Power Source | AC & Battery |
| Size | 456*58.5*64 mm |
| Weight | 850g |
| Color | Black |
Key Feature | |
| Model ID | : POR 118 |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.3499 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |