Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹1,099 |
|
₹970 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Brand | : MUPHONE |
Display Features | |
| Display Size | : 2.4 Inches(6.1cm) |
Memory & Storage Features | |
| Internal Storage | : 64 MB |
| RAM | : 110 MB |
| Memory Card Slot | : Yes |
| Expandable Storage | : 16 GB |
General Features | |
| Audio Formats Supported | : MP3 |
| Document Support | : No |
| HD Game Support | : No |
| Internet Connectivity | : No |
| Map Support | : No |
| Other Connectivity Features | : No |
| Radio | : Yes |
| Video Formats Supported | : Mp4 |
| Video Playback | : No |
| Voice Call | : No |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Video Calling | : No |
| Form | : Bar |
| SIM Size | : Micro + Regular |
| Keypad | : Yes, Alphanumeric |
| Handset Color | : multi |
Dimensions | |
| Dimensions | : 15x8x5 |
| Size | : 99 x 54 x 15 mm |
| Weight | : 100 g |
Network Specification | |
| Network Type | : 2G |
Battery | |
| Battery Type | : Li-Ion |
| Removable Battery | : Yes |
| Battery Capacity (mAh) | : 1050 mAh |
Multimedia | |
| Audio Formats Supported | : MP3 |
| HD Game Support | : No |
| Video Formats Supported | : MP4 |
| Video Playback | : No |
| Music Player | : MP3 & MP4 Player |
| FM | : Yes |
Other Phone Features | |
| Call Memory | : Yes |
| Phone Book Memory | : Yes |
| SMS Memory | : 200 |
| Supported Languages | : Multiple |
Mobile & Tablets Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | : Manufacturing Defects |
| Covered in Warranty | : Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | : Physically Damaged |
| Warranty Service Type | : 1 Year |
| Warranty Summary | : Service Center |
| Device Warranty | : 1 Year |
| Box Accessories Warranty | : No |
In The Box | |
| Box Contents | : Handset, Earphone / Headphone, Battery, Charger, User Manual, Warranty Card |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |