Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹2,899 |
|
₹2,842 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Brand | : Motorola |
| Model ID | : V3 |
Display Features | |
| Display Size | : 2.2 inch (5.59 cm) |
General Features | |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Form | : Flip |
| Handset Color | : BLACK |
Network Specification | |
| Network Type | : 2G |
Battery | |
| Battery Capacity (mAh) | : 750 mAh |
Mobile & Tablets Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | : International, Replacement |
| Device Warranty | : 6 Months |
| Box Accessories Warranty | : 1 Month |
In The Box | |
| Box Contents | : Handset, Battery, Charger |
WELCOME TO OUR SHOP, WE SELL MOTOROLA RAZR V3 IMPORTED UNLOCKED FROM MANUFACTURER,YOU CAN GET 6 MONTHS MANUFACTURER WARENTY FOR OUR PRODUCTS
DETAILED DESCRIPTION
| NETWORK | Technology | GSM |
|---|
| WARRANTY | 6 Month Manufacturer warranty |
|---|
| BODY | Dimensions | 103 x 53 x 11.9 mm (4.06 x 2.09 x 0.47 in) |
|---|---|---|
| Weight | 117 g (4.13 oz) | |
| SIM | Mini-SIM |
| PLATFORM | OS | Linux / Java-based MOTOMAGX |
|---|
| MEMORY | Card slot | No |
|---|---|---|
| Internal | 2 GB or 512 MB |
| CAMERA | Primary | 2 MP |
|---|---|---|
| Video | QCIF | |
| Secondary | No |
| SOUND | Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
|---|---|---|
| Loudspeaker | Yes | |
| 3.5mm jack | No |
| COMMS | WLAN | No |
|---|---|---|
| Bluetooth | v2.0, A2DP | |
| GPS | No | |
| Radio | No | |
| USB | microUSB v2.0 |
| FEATURES | Messaging | SMS, EMS, MMS, Email, Instant Messaging |
|---|---|---|
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML (Opera 8.5) | |
| Java | Yes, MIDP 2.0 | |
| - MP3/AAC/AAC+ player - Predictive text input - Organizer - Voice memo |
| BATTERY | Removable Li-Ion 770 mAh battery |
|---|
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.0 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |