Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis set of 390 pieces of Fancy Slim Leaf Shape Mirrors is an excellent choice for enhancing your creative projects. Each mirror measures 8x21 mm and is packed in a lightweight 100 gm package for easy use and storage. These slim leaf-shaped mirrors are perfect for Lippan Art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and a variety of DIY projects. Their elegant design adds a decorative and reflective charm, making your creations more visually appealing. Ideal for both beginners and professionals, these mirrors are a versatile addition to your crafting and design toolkit.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#N3#100GM |
| Part Number | : FANCY#N3#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |