Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis set of Mirror Glass Worldwide Fancy Leaf Shape Mirrors includes 225 pieces, each measuring 16x19 mm, with a total weight of 100 grams. These stylish leaf-shaped mirrors are perfect for enhancing a variety of creative projects such as Lippan Art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and other DIY crafts. Their reflective surfaces add a touch of elegance and uniqueness to your artwork. These mirrors are easy to apply to various materials, making them an excellent choice for both beginners and experienced crafters looking to elevate their projects.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#C3#100GM |
| Part Number | : FANCY#C3#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |