Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis set of Mirror Glass Worldwide Fancy Leaf Shape Mirrors includes 530 pieces of 12x10 mm mirrors, weighing 100 grams. These charming leaf-shaped mirrors are perfect for a variety of creative projects such as Lippan Art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and other DIY crafts. The reflective surfaces enhance the visual appeal of your artwork, adding a touch of elegance and uniqueness. These mirrors are easy to work with and can be applied to different materials, making them an excellent choice for both beginners and experienced crafters.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#C1#100GM |
| Part Number | : FANCY#C1#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |