Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis set of Mirror Glass Worldwide Fancy Leaf Shape Mirrors includes 260 pieces of 10x21 mm mirrors, weighing 100 grams. These beautifully shaped mirrors are perfect for various crafting projects such as Lippan Art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and DIY projects. The elegant leaf shape adds a unique and reflective touch to your artwork, making it more eye-catching and intricate. These mirrors are easy to work with and can be applied to a variety of surfaces, making them a great addition to your creative collection.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#B4#100GM |
| Part Number | : FANCY#B4#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |