Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹549 |
|
₹485 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreProduct Details
This is a decorative Door hanging, widely used in worldwide. It is a traditional item made up of Macrame and is is very strong than other door hangings. This is an Indian handmade Toran door hanging hand art. Toran has been handcrafted, hand printed with Macrame. This Door hanging gives a regal touch to your door with this patch and embroidery work. Highlighting the fine and intricate detailing,it looks so much attractive and also it is very strong than other door hanging. It is easy to wash and can not tear. this beautiful vintage art surprise for loved one; this designer Door hanging definitely is an exclusive choice for your Home Decor. A Beautiful Piece of True Indian Art for Living Rooms A Nice Gift Item For Indian Art Lovers
Key Feature | |
| Lifestyle | : Everyday Use |
| Brand | : Prince |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Wall Scones |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Other |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Orange |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 102 cm |
| Breadth (in cm) | : 26 cm |
| Height (in cm) | : 1 cm |
IndiMarket | |
| IndiMarket Art | : Kolhapuri |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.699 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |