Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹1,999 |
|
₹1,764 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Brand | : Lephone |
Display Features | |
| Display Size | : 1.8 inches (4.57 cm) |
General Features | |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Form | : Bar |
Battery | |
| Battery Capacity (mAh) | : 2500 mAh |
Mobile & Tablets Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | : Domestic, Manufacturing Defects |
| Device Warranty | : 1 Year |
| Box Accessories Warranty | : 6 Months |
In The Box | |
| Box Contents | : Handset, Battery, Charger, Data Cable |
| Brand | Lephone | |
| Model | K7 | |
| SIM Slot(s) | Single SIM, GSM | |
| Network | 2G: Available |
| Height | 100 mm | |
| Width | 42 mm | |
| Thickness | 13.40 mm | |
| Colours | Red with Silver |
| Screen Size | 1.8 inches (4.57 cm) |
| Expandable Memory |
| MAIN CAMERA | ||
| Resolution | 0.3 MP Primary Camera | |
| Flash | ||
| Camera Features | Digital Zoom, Smile detection | |
| Network Support | 2G | |
| SIM 1 |
GPRS:
Available
|
|
| Bluetooth |
| FM Radio | ||
| Music |
| Browser | ||
| Phone Book | ||
| Other Facilities | Elecyric Torch, Two Bulbs With Strong Light, Hindi language, Inbuilt music |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |