Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹999 |
|
₹980 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKESAR ZEMS Vastu Remedies BRASS 5.5 Inches Round Swastik Wheel Vastu Correction & Positive Energy (14 X 14 X 0.5 cm) Golden :: Swastika is an auspicious and holy symbol of Indian tradition. Swastika meaning prosperity from all four direction.Brass Vastu Swastik/ swastik hanging Wheel for protection-New Swastik Hanging for Protection. Swastik Sign is very Lucy Charm as Swastik is a Symbol Of Ganesha is used for Energizing According to Vaastu Shastra.It is a Sign of Protection and Purity which Protects your Home, Office or Car from negative energy and Energize your Place.
Key Feature | |
| Brand | : Kesar Zems |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Brass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Gold |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 14 cm |
| Breadth (in cm) | : 14 cm |
| Height (in cm) | : 0.4 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1255 |
| Common or Generic Name | vastu helix |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | Kesar Zems F-4 Siddha Shila Residency, Opp,Fortune Mall,Near Galaxy Circle Pal Road Surat |
| Packer's Name and Address | Kesar Zems F-4 Siddha Shila Residency, Opp,Fortune Mall,Near Galaxy Circle Pal Road Surat |
| Marketer's name and Address | Kesar Zems F-4 Siddha Shila Residency, Opp,Fortune Mall,Near Galaxy Circle Pal Road Surat |
| Importer's Name and Address | Kesar Zems F-4 Siddha Shila Residency, Opp,Fortune Mall,Near Galaxy Circle Pal Road Surat |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |