Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹599 |
|
₹529 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreOur brands believes to provide the good quality products to our customer so that customer will get satisfaction as they want. KESAR ZEMS Energised Sarva Badha Mukti Yantra: Sarva Badha Mukti Yantra is very effective to remove all obstacles and bestow you with wealth and prosperity. You can place it on the main door of your home or office. You can place it in your Puja Ghar also. A person who regularly worship this yantra gets sure progress in life and new doors to success automatically open for him. Astroshastra would give you the energised yantra to give you maximum benefit in your life. This Yantra is made on 30 gauge metal sheet. The Weight of the Yantra is around 16 grams. Size of This Yantra is 3 x 3. Disclaimer - Descriptions for products are taken from scripture, written and oral tradition. Products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease or condition. We make no claim of supernatural effects. All items sold as curios only. Product colour may vary from picture due to photographic effect.
Key Feature | |
| Brand | : Kesar Zems |
Yantras Specifcations | |
| Gold Plated | : Yes |
| Framed | : Yes |
Basic Features Specifications | |
| No of Pieces | : 1 |
| Material | : Brass |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Multicolor |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 7.5 cm |
| Breadth (in cm) | : 7.5 cm |
| Height (in cm) | : 0.1 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.799 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |