Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹5,995 |
|
₹5,288 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreProduct details:
| Speaker Channel | 5.1 |
| Color | Black |
| Power (Watts) | 50W + 15W x 5 |
| BT Range | 10 mtrs |
| Power Output | 125W |
| Weight | 8.5kg |
Product description:
The ultimate IT-5.1 XH 6050 SUFB is the Home Speaker that you simply must-have! Crystal clear, noise free and superior Surround Sound is delivered by the set of these exotic 5.1 speakers. Elegant looks, exquisite design, mesmerizing music, get the gorgeous IT-5.1 XH 6050 SUFB speakers today!
Additional Information:
Key Feature | |
| Brand | : Intex |
General Features of Home Theater | |
| Type | : Speaker System |
Speaker Specification | |
| Speaker Configuration | : 5.1 Channels |
Features | |
| Bluetooth | : Yes |
| Wi-Fi | : No |
| USB | : Yes |
Warranty Details | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Duration | : 6 Months |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.0 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |