Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹1,450 |
|
₹1,279 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreAJANTA ANALOG MUSICAL AND PENDULUM WALL (WINE, 4627)
|
Color |
Wine |
|
Item Weight |
599 g |
|
Product Dimensions |
51 x 31 x 8 cm |
|
Shipping Weight |
649 Grams |
|
Item Part Number |
4627 |
|
Primary material |
Glass |
|
Capacity |
King |
|
What is in the box? |
Battery, Pendulum |
Key Feature | |
| Brand | : Ajanta |
Clock Specifications | |
| No of Batteries | : 3 |
| Type of Battery | : AA |
Wall Clock Specifications | |
| Type | : Analog |
| Dial Shape | : Oval |
| Glass Top | : Yes |
| Size | : L (Above 70) |
Basic Features Specifications | |
| Material | : PVC |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Brown, Gold |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 51 cm |
| Breadth (in cm) | : 31 cm |
| Height (in cm) | : 8 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1450 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |